Tablety IMMUNAL – chrání před nachlazením

Immunal – tablety chrání před nachlazením. Je to lék pro prevenci a podporu léčby nachlazení s výtažkem z rostliny Echinacea purpurea nově ve formě tablet. Účinné látky třapatky nachové (Echinacea purpurea) posilují obranyschopnost těla. Zvyšují počet bílých krvinek (granulocytů a makrofágů) a aktivují jejich schopnost ničit a odstraňovat mikroorganismy, které pronikly do těla. Immunal je k dostání i ve formě kapek. 

Charakteristika:

Každá tableta Immunal obsahuje sušenou šťávu připravenou lisováním čerstvé kvetoucí natě třapatky nachové (Echinaceae purpureae herbae succus siccus 30 – 60 : 1).

Složení – účinné látky:
1 tableta přípravku Immunal obsahuje 80 mg vysušené šťávy připravené lisováním čerstvé kvetoucí natě třapatky nachové (Echinaceae purpureae herbae succus siccus, 30-60:1).

Složení – pomocné látky:
magnesium-stearát, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, sodná sůl sacharinu, vanilin, třešňové aroma (maltodextrin a arabská klovatina – součást třešňového aroma

Popis přípravku:

Tablety Immunal jsou kulaté, ploché se zkosenými hranami, světle hnědé, mramorované.

Kontraindikace:

Neužívejte přípravek Immunal tablety:

  • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na třapatku nebo jinou rostlinu čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) (heřmánek, arnika, měsíček, řebříček) nebo na jakoukoli složku přípravku
  • jestliže trpíte progresivní systémovou poruchou, jako je tuberkulóza
  • jestliže máte autoimunitní onemocnění jako je kolagenóza, roztroušená skleróza
  • jestliže máte deficit imunity (infekce HIV, AIDS)
  • jestliže jste léčena přípravky na potlačení Vašeho imunitního systému (např. při léčbě rakoviny nebo při transplantaci orgánů nebo kostní dřeně)
  • jestliže trpíte systémovým onemocněním krve postihujícím bílé krvinky (např. leukóza, leukémie)

Immunal tablety nesmějí užívat děti mladší 1 roku vzhledem k tomu, že jejich imunitní systém není plně vyvinutý.

Nežádoučí účinky:

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Immunal tablety nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Četnost nežádoucích účinků není známá. V ojedinělých případech se mohou vyskytnout reakce z přecitlivělosti projevující se kožní vyrážkou, svěděním, otokem v obličeji, spasmy průdušek (svíravý pocit na hrudi, dušnost a krátký dech), astmatem, Stevens-Johnsonovým syndromem (onemocnění kůže vyplývající z alergické reakce), anafylaktický šok.

Byly hlášeny reakce spojené s autoimunitními onemocněními diseminovaná encefalitida (roztroušený zánět mozku), erythema nodosum (onemocnění charakterizované výskytem červenofialových bolestivých uzlů), imunotrombocytopenie (imunitní onemocnění, kdy krevní destičky jsou ničeny vlastními protilátkami), Evansův syndrom (vrozená chudokrevnost s nedostatkem krevních destiček), Sjögrenův syndrom (suchost očí, úst a dalších povrchů krytých sliznicemi) s ledvinovou nedostatečností (renální tubulární dysfunkcí). V takovém případě přestaňte okamžitě užívat léčivý přípravek a spojte se se svým lékařem.

Bylo hlášeno, že při dlouhodobém užívání (déle než 8 týdnů) dochází ke snížení počtu určitých bílých krvinek (leukocytů).

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Interakce:
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Doposud nebyly pozorovány klinicky významné interakce (vzájemná ovlivnění účinků) třapatky s jinými léčivy. Avšak se nedoporučuje užívat přípravek Immunal tablety s přípravky potlačujícími imunitu jako je cyklosporin a metotrexat.

Zeptejte se svého lékaře pokud si nejste jistý/á k čemu tyto léčivé přípravky jsou.

Speciální upozornění:
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Immunal tablety je zapotřebí jestliže se zhorší příznaky nebo objeví-li se vysoká horečka, poraďte se se svým lékařem před užitím přípravku Immunal tablety, jestliže jste dědičně náchylný/á k alergiím, poraďte se se svým lékařem před užitím přípravku Immunal tablety.

Užívání u dětí od 1 do 12 let věku se nedoporučuje, protože účinnost nebyla dostatečně dokumentována.

Těhotenství a kojení:

Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.

Nejsou známé údaje o možných škodlivých účincích přípravku Immunal tablety při užívání během těhotenství a kojení. Vzhledem k nedostatku údajů užívání během těhotenství a kojení se však nedoporučuje, jedině na doporučení lékaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..