Ritalin

Ritalin 20 mgRitalin, jinak též Methylphenidate (MPH) je látka podobná amfetaminům, tedy drogám jako je speed nebo kokain. Obvykle se používá psychiatry k léčení ADHD u dětí i dospělých. Dalšími názvy, pod kterými se droga prodává jsou: Ritalin®, Ritalina®, Rilatine®, Ritalin LA®, Attenta®, Concerta®, Metadate®, Methylin®, Rubifen® a Focalin®. Obvykle hlášené vedlejší efekty Ritalinu jsou problémy se spánkem (což může vést sekundárně k dalším problémům), ztráta chuti k jídlu (proto je také Ritalin někdy používán pro léčení obezity), deprese, podrážděnost, bolesti břicha, bolesti hlavy, sucho v ustní dutině, rozostřené vidění, nevolnost, závratě, otupělost a motorické tiky nebo třesavka. Až 5 % dětí zažívá halucinace, které často zahrnují červy, hady nebo hmyz.

Podávání Ritalinu dětem je předmětem značných kontroverzí právě pro jeho značnou shodu s klasickými pouličními drogami a pro návykovost „léku“.

[ad#cunarny.cz_468x60-zadecek]

Například Kurt Cobain je známá rocková hvězda, která v mládí užívala dlouhodobě Ritalin. Svůj život bohužel ukončil sebevraždou.

Ritalin 10 mg

Webové stránky věnované chlapci, který oficiálně umřel kvůli Ritalinu: www.ritalindeath.com

[ad#cunarny.cz_468x60-cunik]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..