Krajská nemocnice Liberec

nemocnice-liberecKrajská nemocnice Liberec (KNL) je největším zdravotnickým zařízením v regionu, které poskytuje své služby v působnosti nejenom celého Libereckého kraje ale i širší spádové oblasti. Ve svých čtyřech centrech akreditovaných Ministerstvem zdravotnictví České republiky poskytuje vysoce specializovanou péči v Kardiocentru, Neurocentru, Onkocentru a Traumatologicko-ortopedickém centru. Součástí centrové péče je navíc Centrum laboratorní medicíny a Chirurgické centrum.

Krajská nemocnice Liberec provozuje také lůžka následné a dlouhodobé péče, základní a specializované diagnostické služby a ústavní lékárnu s prodejnou zdravotnických potřeb, kterou posílila v květnu roku 2010 výdejna léčiv na Husově ulici.

Věková a vzdělanostní charakteristika nejen lékařů i ostatních vysokoškoláků, ale i zdravotních sester, je na velmi vysoké úrovni. Na vzestupu je vědecká i publikační činnost. Zdejší specialisté se aktivně účastní celostátních, evropských i světových kongresů, jsou zapojeni do mezinárodních klinických studií a grantů. Mnoho specialistů z řad lékařů a sester vyučuje odborné předměty na Ústavu zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci (TUL) ve specializovaných kurzech ošetřovatelství a biomedicínský technik. Většina pracovišť KNL získala akreditaci MZ pro vzdělávání lékařů. Krajská nemocnice Liberec je výukovým pracovištěm pro přípravu studentů Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a rovněž je výukovým pracovištěm pro žákyně Střední a vyšší zdravotnické školy a Ústavu zdravotnických studií TUL.

Krajská nemocnice Liberec klade velký důraz na vysokou úroveň medicínské i ošetřovatelské péče. Důkazem trvalého poskytování kvalitních služeb je certifikát systému řízení kvality ISO 9001, který získala v dubnu roku 2006. Nově Krajská nemocnice Liberec, a.s. prošla v polovině června 2013 třídenním reakreditačním šetřením obecně prospěšné společnosti SAK (Spojená akreditační komise ČR) a získala certifitát o udělení akreditace do června 2016.

Kontakt:
Krajská nemocnice Liberec, a.s.
Husova 10, 460 63 Liberec
Tel.: +420 485 311 111
Fax: +420 485 101 119
E-mail: nemlib@nemlib.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..