Trutnovští celníci zadrželi 22 tisíc tablet pašovaných léků

Ibuprom - tabletyVíce než 22 tisíc tablet léku Ibuprom zajistila hlídka trutnovských celníků při běžné silniční kontrole v noci na středu. Mluvčí celní správy Královéhradeckého kraje Jitka Fajstavrová ve čtvrtek 13. srpna řekla, že lék byl zřejmě určen pro výrobu pervitinu. Celníci léky objevili v zavazadlovém prostoru osobního auta řízeného šestatřicetiletým mužem české státní příslušnosti nedaleko Královce na Trutnovsku.

„Tablety byly zabalené v papírových krabicích v zavazadlovém prostoru modrého Fordu Escort jedoucího z Polska do České republiky. Na jakékoliv otázky celníků odmítl muž odpovídat,“ řekla mluvčí.

Léky Ibuprom obsahují v každé tabletě 30 miligramů látky pseudoefedrin, která se zneužívá k výrobě pervitinu. „Z této zásilky by bylo možné vyrobit zhruba 14 tisíc dávek pervitinu,“ dodala Fajstavrová. Za trestný čin nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů hrozí muži až pětileté vězení.

V územní působnosti Celního ředitelství Hradec Králové se za posledních pět měsíců jedná již o čtvrtý podobný případ. Prvního pašeráka celníci odhalili na začátku dubna, kdy se jednalo o 6.000 tablet léku Sudafed a Acatar; další dva záchyty léků Sudafed, Nurofen, Modafen, Ibuprom, Acatar, Clarinase, Rhinafen, Cirrus, Disophrol Retard v celkovém množství 3.000 tablet se celníkům podařily letos v červnu.

Zdroj: MEDIAFAX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..