Saridon – rychle vypne bolest hlavy

saridonBolesti hlavy provázejí lidstvo odnepaměti: Sumerové, Babylóňané a Asyřané ji považovali za dílo ďábelských duchů zuřících v hlavě. Dnes je nám sice jasné, že o dílo zlých duchů nejde, o příčinách vzniku bolesti hlavy ale stále víme relativně málo. Vědci zatím pouze zjistili, že bolest se přenáší od nervových zakončení přes krevní cévy až
na povrch mozku. Předpokládají, že mediátory, tedy látky zprostředkovávající bolest, způsobují určitý druh zánětu nervů, který je pak přenášen do cév mozkových blan.

Bolest má desítky příčin

Vědci rozlišují 165 různých druhů bolestí hlavy. Jestliže příčina Vaší bolesti hlavy není zřejmá, asi nebudete schopni poznat, jakým typem bolesti přesně trpíte. To je důvod, proč byste se měli poradit s lékařem, pokud vás sužují opakované nebo dlouhotrvající bolesti hlavy. Důležité je, abyste mu je vylíčili co nejpodrobněji. Z lékařského hlediska se bolest hlavy rozděluje na primární (nemá žádné jiné příčiny) a sekundární (je způsobena jinou příčinou).

Primární a sekundární bolest

Trpíte-li opakovanými a pravidelnými bolestmi hlavy, jde pravděpodobně o bolest primární, k níž patří neblaze známá migréna. V takovém případě navštivte svého lékaře a poraďte se o možnostech léčby. Bolest hlavy může ovšem být také sekundární, nenastává tedy „o své vlastní vůli“, nýbrž je způsobena jinou příčinou. V některých případech je zřejmá, v jiných nikoliv. Pokud však žádnou takovou příčinu nenajdete, navštivte svého lékaře. Bolest totiž může být projevem třeba nějakého závažného onemocnění.

Co je Saridon

Saridon je analgetikum s rychlým nástupem účinku určené speciálně na bolesti hlavy. Dále je vhodné k mírnění bolestí zubů, menstruačních bolestí a postoperačních bolestí. Tablety Saridonu obsahují speciální kombinaci 3 účinných látek, které jsou pečlivě vyváženy přesně pro bolest hlavy. Jedna tableta Saridonu obsahuje:

– Paracetamolum 250 mg
– Propyphenazonum 150 mg
– Coffeinum 50 mg

Zdroj: www.saridon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..