nasic® – Jediný nosní sprej chránící sliznice

nasicJak vzniká rýma?
Denně proudí nosními dutinami asi 10 000 litrů vzduchu a s nimi množství dalších látek jako například určité choroboplodné zárodky. Při fungujícím imunitním systému jsou pomocí četných drobných kmitajících řasinek (cilií) rychle transportovány opět ven z nosu. Avšak pokud je venku chladno a vlhko, jsou sliznice v nosní dutině hůře prokrvené, lokální imunitní obrana je oslabena. Tím to mají viry rýmy – zvané též rinoviry – snadné: proniknou do nosní sliznice, usadí se zde a začnou se prudce rozmnožovat. Infekce horních cest dýchacích je hotová.

Následné příznaky zná každý: z nosu teče, je červený a bolestivý. Nosní sliznice otečou, nosní dutina se zúží a dýchání nosem je značně ztíženo. Po krátké době začne nosní sekret houstnout a houstnout, až nakonec ještě více ucpe již tak zúžené nosní dutiny. To lékaři označují jako akutní rhinitidu.

Viry zodpovědné za rýmu se zpravidla přenášejí takzvanou kapénkovou infekcí, tedy především kýcháním. Při něm dosahují kapénky rychlosti až 200 km/h a šíří se v okruhu asi 5 metrů kolem kýchající osoby. Pokud se nacházíme mimo tento dosah, jsme před tímto napadením viry každopádně chráněni. Co ale většina lidí neví: po kýchnutí do ruky přežívají viry ještě nějakou dobu na kůži a přímo čekají na další oběť. Velká část všech virů nachlazení se přenáší podáním ruky nebo dotykem klik u dveří.

nasic® nosní sprej
S cílem nejen rychle uvolnit nos, ale zároveň účinně chránit citlivé sliznice při rýmě byl vyvinut speciální nosní sprej s patentovanou kombinací účinných látek: nasic®. nasic® obsahuje vedle látky působící ústup otoku navíc vysoce dávkovanou (5 %) účinnou látku dexpanthenol. Ten podporuje optimální hydrataci sliznice a hojí ji. Uvolňuje nos + podporuje hojení.

Zdroj. www.nasic.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..