Folixil pro muže trpící nadměrným vypadáváním vlasů

folixilRůst vlasů začíná již v časném stadiu embryonálního vývoje, kdy se vytváří vlasový váček. Počet a druh váčků je dán při narození a nedá se dále ničím ovlivnit, během života se už nevytvářejí žádné nové vlasové váčky. Nejkvalitnější jsou vlasy mezi 20 – 30 rokem života, kdy máme na hlavě kolem 600 vlasových váčků na 1 cm2, kolem padesátky se jejich počet snižuje asi na 500 na 1 cm2.

Na hlavě tak máme něco kolem 100 tisíc vlasů, jejichž životnost je 2–7 let. Každý vlas prochází vývojem, tzv. vlasovým cyklem, který zajišťuje neustálou obměnu vlasového porostu.

Vlasový cyklus probíhá ve třech obdobích. Období aktivního růstu –anagenní – trvá až 5 let a normálně se v něm nachází asi 85 % vlasů na hlavě. Následuje krátké, asi dvoutýdenní přechodné období – katagenní, kdy papila, která se podílí na vývoji a zásobování vlasu, postupně odumírá.

Vlas pak přechází do tříměsíčního klidového stadia – telogenního, kdy se uvolňuje z papily, pomalu se posouvá nahoru a zůstává v oblasti ústí mazové žlázy. V té době již z vlasového váčku (folikulu) vyrůstá vlas nový, který pak starý vlas vytlačuje, pokud ten už nevypadl dříve. Tato fáze trvá tři až čtyři měsíce a nachází se v ní 10–15 % vlasů.

Počet vlasů, které normálně vypadnou za jeden den, se u zdravého člověka se pohybuje v průměru mezi 60–90 vlasy.

Folixil byl vyvinut speciálně pro muže trpící nadměrným vypadáváním vlasů. Vypadávání vlasů je způsobeno negativními účinky mužského pohlavního hormonu DHT (dihydrotestosteron), který je v těle produkován z přebytku testosteronu. Vlivem DHT na vlasový váček dochází ke zkrácení růstové fáze vlasu a tím k jeho zrychlenému vypadávání. Vysoká hladina DHT v kombinaci s nedostatkem výživových, strukturálních a stavebních látek vlasu, možného zánětu vlasového váčku nebo jeho omezeného krevního zásobení vedou k dalším poruchám vlasového cyklu.

Folixil® pro muže je taktéž obohacen o Saw Palmetto extrakt. Saw Palmetto je přirozeným zdrojem sterolů, které podporují růst vlasů, a pomáhá mužům, aby si udrželi vlastní vlasy přirozeným způsobem.

Samotný název FOLIXIL symbolizuje skutečnost, že podáním ve formě tablet se účinné složky dostávají uvnitř organismu do pokožky hlavy a působí tak přímo na vlasový folikul, kde je jejich působení největší.

Tím se účinek Folixilu významně liší od lokálně působících vlasových tonik, která účinkují jen na povrchu, ale do vlasové pokožky se dostávají jen obtížně.

Zdroj: www.folixilpromuze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..