Mumio je přípravek přírodního původu, který aktivuje imunitní mechanismy v organismu. Sportovci ho nazývají „elixírem rekordů“, protože organismu pomáhá překonávat velkou fyzickou a psychickou zátěž a současně regeneruje kostní hmotu. Mumio má silné protizánětlivé a bakteriocidní účinky, urychluje regeneraci poškozených tkání.
Nejnovější teorie o vzniku mumia předpokládá, že jsou to organické pozůstatky fauny a flóry, které se v průběhu tisíce let promísily a spojily s anorganickými skalními minerály.
Kdy Mumio pomáhá:
- při hojení zlomenin, vykloubenin, pohmožděnin a natažení vazů,
- při kožních onemocněních a popáleninách,
- při nemocech obvodového nervstva, především zánětech nervů,
- při nemocech oběhového ústrojí,
- při otravách a nechutenství,
- při onemocnění horních cest dýchacích (např. chronické nemoci, rýma, kašel, angína) a tuberkulóze,
- při velké fyzické zátěži,
- při bakteriálních a virových infekcích,
- při užívání chemických léků, ozařování a chemoterapii,
- při parodontóze,
- při únavě,
- při potřebě zvýšit tělesný a duševní výkon,
- obnovuje proces krvetvorby,
- zlepšuje krevní oběh a posiluje srdce,
- snižuje svědění po bodnutí hmyzem,
- zmírňuje bolest zubů,
- posiluje křehké kosti.
Mumio obsahuje:
- Aminokyseliny – zvyšují odolnost organismu při zátěži. Doporučují se při oslabení po těžkých chorobách. Jsou nezbytnou složkou výživy pro vrcholové sportovce, posilují srdeční sval.
- Včelí jed – posiluje nervový, imunitní, hormonální a oběhový systém. Doporučuje se zvláště při častých vykloubeninách, zánětech kloubů, artritidě, kornatění tepen, zánětech nervů a neuralgiích. Včelí jed obsažený v mumiu nevyvolává alergické reakce a lze ho podávat rovněž těhotným ženám a to díky skutečnosti, že nepochází přímo z včelího žihadla, ale byl vhodně transformován v průběhu přírodního procesu.
- Éterické oleje – přírodní extrakty horských bylin, které obsahují organické kyseliny mající antiseptické vlastnosti. Regulují látkovou výměnu, pozitivně ovlivňují trávící proces.
Zdroj: www.prirodni-leciva.cz