Claritine tlumí příznaky sezónní i celoroční alergické rýmy.

claritineAlergie je nepřiměřená reakce organismu na určitou látku, se kterou se běžně setkáváme v našem prostředí. Zdrojem alergenů může být pyl, prach, peří, srst, některé potraviny či léky, plísně, roztoči, hmyz a jeho bodnutí a další.
Podstatou alergie je porucha řízení imunitního systému vedoucí k nadměrným reakcím, často spojeným s vyplavením některých látek, jako například histamin, které poškozují organismus či určité orgány. Alergeny mohou vnikat do těla vdechováním, polknutím, kontaktem s kůží, hmyzím bodnutím nebo injekčním podáním (některé léky).

Jedním z projevů alergie je i alergická rýma.
Rýma (rinitida) obecně je vůbec nejčastějším onemocněním dětí i dospělých. Nemoc je někdy zlehčována, protože neohrožuje pacienta na životě, má však významný vliv na jeho kvalitu.

Alergická rýma náleží do skupiny rinitid vedle rýmy infekční a rýmy nealergického původu.

Alergická rýma (alergická rinitida) postihuje více než 100 milionů lidí v Evropě a Severní Americe. Je způsobená přecitlivělostí (alergií) na určitý druh alergenů.

Co je Claritine?

Claritine je originální nesedativní* antihistaminikum s účinnou látkou loratadin pro léčbu příznaků alergické rýmy a chronické kopřivky, u které není známa příčina.

Claritine přináší nejen úlevu od příznaků alergické rýmy v každém ročním období, ale navíc:

  • Působí po celých 24 hodin.
  • Nezpůsobuje ospalost*.
  • Pomáhá obnovit běžné denní aktivity a spánek.
  • Snadno se dávkuje – užívá se pouze jednou denně.
  • Neovlivňuje schopnost řídit vozidlo**.
  • Jeho účinnost není ovlivněna současným podáním jídla.
  • Claritine také nezvyšuje účinek alkoholu.

**Velmi vzácně se u některých jedinců může vyskytnout ospalost a může dojít k ovlivnění schopnosti řídit a obsluhovat stroje.

Claritine je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu ve formě tablet v balení po 7, 10 a 30 tabletách a ve formě sirupu v balení 120 ml.

 

Zdroj: www.claritine.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..