Aloe Vera Gel – zásobárna živin pro celý náš organismus

Aloe photo from sxc.hu by porahNa světě je dnes známo něco přes 300 druhů rostliny Aloe Vera. Nejvíce žádaná  je Aloe Vera Barbadensis Miller, která má nejvíce dosud známých (více než 200!) bioaktivních látek. Její gel uvnitř listu je výjimečným a účinným přírodním prostředkem, který se nedá chemickou cestou vyrobit a má pro člověka veliký význam. Aloe je lidem prospěšná ve zbavování se kyselin, tuků, jedů, a odpadních látek. Aloe Vera Barbadensis Miller obsahuje pro lidský organismus důležité živiny jako jsou:

  • Vitamíny – betakaroten, B1, B2, B6, B12 stopovitě, C, E, Niacin, kyselina foliová, cholin
  • Minerály – draslík, mangan, vápník, sodík, měď, zinek, železo
  • Aminokyseliny – 21 druhů
  • Monosacharidy a polysacharidy – 11 druhů, hlavně Acemannan
  • Enzimy – 12 druhů
  • Steroly – Campesterol, lupeol, beta-sitosterol
  • Aminocukry – Glukosamin, galaktosamin
  • a další živiny- Lignin, kyselina jablečná, sapogenin … a další

Celkově soubor živin, získávaných z rostliny Aloe Vera Barbadensis Miller je vyvážený a působí v těle harmonicky jako orchestr.

Hodně záleží na podmínkách, kde je Aloe pěstovaná, zda byla půda bohatá na živiny a jak dlouho se gel v listech utvářel. Ke sklizni dochází ideálně po cca 5 letech, gel z Aloe je pak zbaven zelené kůže listů, ve kterých je projímavý aloin a dál už je za studena stáčený k finálnímu plnění do lahví.

Jedině takto zpracovaný gel má kvalitu podloženou certifikátem IASC a případně i dalšími pečetěmi kvality, jako třeba od Institut Fresenius.

Díky užívání gelu z Aloe se spustí znovuobnovení normální průchodnosti kapilár v oblastech, kde se vlivem nesprávného stylu života (stres, upravovaná strava, životní prostředí, tělesná neaktivita, kouření, alkohol) zužují. Vlivem užívání Aloe Vera Gelu kapiláry splasknou, čímž se krvinky dostanou s kyslíkem a živinami k buňkám a orgánům, kyseliny jsou zneutralizovány a odpadní látky a jedy jsou odplavovány.

Nedostatek kyslíku vede k překyselení organismu.

Aloe Vera Gel je podpůrným prostředkem na všechny civilizační choroby jako jsou reflux, žaludeční vředy, poruchy trávení, rakovina tlustého střeva, regenerace po chemoterapii, cukrovka, poruchy imunity, kornatění tepen, křečové žíly, jaterní choroby jako je mononukleóza, detoxikace po chemických lécích, záněty močových cest, hemeroidy, migrény, bolesti kloubů, revma, nebo lupenka.

Tyto civilizační choroby jsme si obvykle sami vytvořili nedostatečným přísunem esenciálních živin, které vlivem nesprávných stravovacích návyků do těla nedodáváme v potřebném množství a tělo strádá. Dodáváním živin z Aloe Vera Gelu tělo zvyšuje svou odolnost vůči virům, bakteriím, plísním, působí protizánětlivě, a tiší bolest.

Beach Aloes 2 - photo from sxc.hu by Custom0305

Jediná situace, kdy se Aloe Vera Gel nedoporučuje je po stavu transplantace, kde je záměrně tlumena imunita, aby tělo přijalo transplantovaný orgán.

Kdo ještě nezkusil blahodárné účinky Aloe Very ve formě Gelu doporučuji udělat si kůru na 3 měsíce, kde 1. a 2. měsíc probíhá detoxikace, a 3. měsíc regenerace.

Máte-li jakékoliv otázky ohledně rostliny či gelu Aloe Vera, budeme rádi, když využijete komentáře pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..